Brudd for Trettenes - mister resten av sesongen
Stavanger Oilers-kaptein Mathias Trettenes pådro seg et brudd i armen lørdag og mister resten av sesongen.
Foto: Bjørn-Christian Roksvåg, nitten.no
- Kapteinen vår var så uheldig å brekke armen under lørdagens oppgjør mot Stjernen i DNB Arena, og blir ikke å finne på banen for Oilers i serieinnspurten og NM-sluttspillet 2025.
Det er beskjeden fra Stavanger Oilers på klubbens hjemmeside mandag morgen - en brutal start på uken for klubbens supportere.
Landslagsspiller Trettenes er kaptein og svært sentral på laget som for øyeblikket ligger på tredjeplass i EHL. Denne sesongen har 31-åringen gjort 37 poeng på 30 kamper.
- Vi ønsker Mathias det beste i ukene som kommer, og gleder oss til å ha ham tilbake på isen sesongen 2025/2026, skriver Oilers.
Jakter import
Meldingen fra Stavanger kommer dagen etter det ble kjent at svenske Sebastian Wennström er løst fra kontrakten.
- Vi har en ledig importplass og tenker å fylle den, sier general manager Pål Higson til nitten.no mandag formiddag.
Wennström sto med ti mål og ti assist på 26 kamper
- Begge parter er enige om at ting ikke har fungert slik de ønsket på isen, og dermed er alle best tjent med denne løsningen. Vi takker Sebastian for innsatsen i Oilers og ønsker han lykke til i ny klubb, skrev klubben søndag.
Ny målvakt
Også på målvaktssiden blir det endringer i Oilers-troppen.
Jens Hoekstra har fått mer spilletid enn ventet med Henrik Holm ute, Oilers håpet «konservativ behandling av problemet i håndleddet» ville hjelpe, men nå er det klart at veteranen mister resten av sesongen.
Det betyr at Hoekstra nå får konkurranse av finske Jasper Partikainen.
Han kommer fra rollen som andremålvakt i Pelicans fra Lahti der han har spilt sammen med tidligere Oilers-back Johannes Johannesen.
- Jasper Patrikainen er regnet som et stort lokalt keepertalent i Lahti og har deltatt i både U18 og U20 VM for Finland. Han har spilt over 100 kamper i Liiga og har med det solid erfaring fra spill på høyt internasjonalt nivå, melder Oilers.