Dette er alle spillertroppene i junior-VM

Canada vant junior-VM for ett år siden. Foto: IIHF.com

Junior-VM i Canada byr på en rekke eksepsjonelt talentfulle spillere. Vi gir deg oversikt over alle troppene her.

GRUPPE A:

Canada:
GK DIPIETRO Michael (Ottawa 67s)
GK SCOTT Ian (Prince Albert Raiders)
GK ADAMSEN Albert (Herning Blue Fox)
D BOUCHARD Evan (London Knights)
D BROOK Josh (Moose Jaw Warriors)
D McISAAC Jared (Halifax Mooseheads)
D MITCHELL Ian (University of Denver)
D DOBSON Noah (Acadie-Bathurst Titan)
D PHILLIPS Markus (Owen Sound Attack)
D SMITH Ty (Spokane Chiefs)
F GLASS Cody (Portland Winterhawks)
F VELENO Joe (Drummondville Voltigeurs)
F ANDERSON-DOLAN Jaret (Spokane Chiefs)
F COMTOIS Maxime (Drummondville Voltigeurs)
F BOWERS Shane (Boston University)
F ENTWISTLE MacKenzie (Hamilton Bulldogs)
F SUZUKI Nick (Owen Sound Attack)
F LEASON Brett (Prince Albert Raiders)
F TIPPETT Owen (Mississauga Steelheads)
F LAFRENIERE Alexis (Rimouski Oceanic)
F STUDNICKA Jack (Oshawa Generals)
F FROST Morgan (Sault Ste. Marie Greyhounds)
F HAYTON Barrett (Sault Ste. Marie Greyhounds)

Danmark:
GK SØGAARD Mads (Medicine Hat Tigers)
GK ADAMSEN Albert (Herning Blue Fox)
GK RORTH William (Rodovre Mighty Bulls)
D KOCH Magnus (Herlev Eagles)
D SETKOV Malte (Malmo Redhawks)
D MORTENSEN Lasse (Rodovre Mighty Bulls)
D ANDERSEN Victor (Herning Blue Fox)
D MOGENSEN Jeppe (Sioux Falls Stampede)
D BAASTRUP Daniel (Linkoping HC)
D SCHULZE Oscar (Rungsted Ishockey)
F BRINKMAN Jonathan (Aalborg Pirates)
F KJÆR Oliver (Esbjerg Energy)
F RONDBJERG Jonas (Vaxjo Lakers)
F ANDERSEN Lucas (Karlskrona HK)
F WITTENDORF Jakob (Odense Bulldogs)
F GATH Christoffer (Herlev Eagles)
F BACH Lukas (EV Zug)
F GREEN Gustav (Rungsted Ishockey)
F GRUNDTVIG Andreas (Esbjerg Energy)
F MADSEN David (Malmo Redhawks)
F MARCUSSEN Emil (Aalborg Pirates)
F SCHULTZ Phillip (Victoria Royals)
F CUBARS Victor (Malmo Redhawks)

Russland:
GK MIFTAKHOV Amir (Bars Kazan)
GK TARASOV Danil (Toros Neftekamsk)
GK KOTSJETKOV Pjotr (HK Rijazan)
D ZJURAVLJOV Danil (Bars Kazan)
D ALEXEJEV Alexander (Red Deer Rebels)
D SAMORUKOV Dmitri (Guelph Storm)
D MOROZOV Ilja (Sibir Novosibirsk)
D ROMANOV Alexander (CSKA Moskva)
D RUBINTSJIK Mark (Toros Neftekamsk)
F GALIMOV Artijom (Bars Kazan)
F STARKOV Stepan (HK Sotsji)
F PODKOLZIN Vasilij (SKA 1946 St. Petersburg)
F MARTSJENKO Kirill (SKA-Neva St. Petersburg)
F KRAVTSOV Vitalij (Traktor Tsjheljabinsk)
F KOVALENKO Nikolai (Lokomotiv Jaroslavl)
F SJEN Pavel (Salavat Julajev Ufa)
F MOROZOV Ivan (SKA-Neva St. Petersburg)
F MURANOV Ivan (Dinamo Moskva)
F KOSTIN Klim (San Antonio Rampage)
F DENISENKO Grigori (Lada Togliatti)
F SLEPETS Kirill (Lokomotiv Jaroslavl)

Sveits:
GK ZAETTA Gianluca (EV Zug)
GK SCHMID Akira (Omaha Lancers)
GK HOLLENSTEIN Luca (EV Zug)
D le COULTRE Simon (Moncton Wildcats)
D MOSER Janis (EHC Biel)
D GROSS Nico (Oshawa Generals)
D BARANDUN Davyd (HC Davos)
D BERNI Tim (ZSC Lions Zurich)
D AEBISCHER David (Gatineau Olympiques)
F LEHMANN Marco (EHC Kloten)
F MULLER Nicolas (MODO Örnskoldsvik)
F BRUSCHWEILER Yannick (GCK Lions Zurich)
F LEUENBERGER Sven (EV Zug)
F GERBER Jeremi (SC Bern)
F SIGRIST Justin (GCK Lions Zurich)
F SCHMID Sandro (Malmo Redhawks)
F VERBOON Matthew (Salmon Arm Silverbacks)
F NUSSBAUMER Valentin (Shawinigan Cataractes)
F TANNER Ramon (EHC Biel)
F EGGENBERGER Nando (Oshawa Generals)
F KURASHEV Philipp (Quebec Remparts)

Tsjekkia: 
GK DOSTAL Lukas (HC Trebic)
GK PATERA Jiri (Brandon Wheat Kings)
GK SKAREK Jakub (Pelicans Lahti)
D BUKAC Daniel (Niagara IceDogs)
D GALVAS Jakub (HC Olomouc)
D GASPAR Michael (HC Stadion Litomerice)
D KRAL Filip (Spokane Chiefs)
D KVASNICKA David (HC Stadion Litomerice)
D MIKYSKA Dalimil (HC Trebic)
F HLADONIK Jan (Ocelari Trinec)
F HRABIK Krystof (Tri-City Americans)
F KAUT Martin (Colorado Eagles)
F KERN Jan (Omaha Lancers)
F KONDELIK Jachym (University of Connecticut)
F LAUKO Jakub (Rouyn-Noranda Huskies)
F MACHALA Ondrej (Dynamo Pardubice)
F NECAS Martin (Charlotte Checkers)
F PEKAR Matej (Barrie Colts)
F PLASEK Karel (Kometa Brno)
F POUR Jakub (HC Stadion Litomerice)
F ZADINA Filip (Grand Rapids Griffins)

 

GRUPPE B:

Finland:
GK LUUKKONEN Ukko-Pekka (Sudbury Wolves)
GK LINDBERG Filip (Uni. of Massachusetts Amherst)
D LAAKSONEN Oskari (Ilves Tampere)
D UTUNEN Toni (Tappara Tampere)
D VAAKANAINEN Urho (Boston Bruins)
D JOKIHARJU Henri (Chicago Blackhawks)
D LATVALA Otto (HPK Hameenlinna)
D HEINOLA Ville (Lukko Rauma)
F HEPONIEMI Aleksi (Karpat Oulu)
F VAINIONPAA Samuli (Ilves Tampere)
F ENGBERG Teemu (IFK Helsinki)
F KUPARI Rasmus (Karpat Oulu)
F TOLVANEN Eeli (Nashville Predators)
F VIRTANEN Santeri (SaiPa Lappeenranta)
F NYMAN Linus (Lukko Rauma)
F KAKKO Kaapo (TPS Turku)
F TALVITIE Aarne (Penn State University)
F YLONEN Jesse (Pelicans Lahti)
F MOILANEN Sami (Tappara Tampere)
F LUNDELL Anton (IFK Helsinki)
F HOLMBERG Pontus (Växjö Lakers)

Kasakhstan:
GK NUREK Vladislav (Altai Ust-Kamenogorsk)
GK JEREMEJEV Demid (Snezhnye Barsy Astana)
GK KARATAJEV Denis (Snezhnye Barsy Astana)
D MUSABAJEV Jernar (Snezhnye Barsy Astana)
D DANIJAR Samat (Snezhnye Barsy Astana)
D OREKHOV Valeri (Barys Astana)
D KHRIPKOV Jaroslav (Altai Ust-Kamenogorsk)
D KOROLJEV Artijom (Snezhnye Barsy Astana)
D MURATOV David (Snezhnye Barsy Astana)
D SJINKARETSKI Jevgenij (Snezhnye Barsy Astana)
F BOIKO Oleg (Snezhnye Barsy Astana)
F BUJALSKI Andrej (Saryarka Karaganda)
F ZJORABEK Aidos (Snezhnye Barsy Astana)
F GUSEJNOV Dias (Snezhnye Barsy Astana)
F MAKUTSKI David (Snezhnye Barsy Astana)
F GATIJATOV Artur (Snezhnye Barsy Astana)
F DANIJAR Sayan (Snezhnye Barsy Astana)
F MURATOV Batyrlan (Snezhnye Barsy Astana)
F MITENKOV Dmitri (Snezhnye Barsy Astana)
F DJOMIN Ruslan (HC Temirtau)
F TRETJAKOVSKI Danil (Altai Ust-Kamenogorsk)
F VERESJAGIN Ivan (Nomad Astana)
F MUSOROV Maxim (Snezhnye Barsy Astana)

Slovakia:
GK KOSTELNY Jakub (Dukla Trencin)
GK HLAVAJ Samuel (HK Orange 20)
GK SKLENAR Juraj (HK Orange 20)
D FEHERVARY Martin (HV71 Jonkoping)
D KORENCIK Marek (Lulea HF)
D DLUGOS Marcel (HK Orange 20)
D GOLIAN Andrej (HK Orange 20)
D DEMO Daniel (Lulea HF)
D ZIAK Adam (TuTo Turku)
D IVAN Michal (Acadie-Bathurst Titan)
F KRIVOSIK Filip (HPK Hameenlinna)
F REGENDA Pavol (Vaxjo Lakers)
F KELEMEN Milos (HKm Zvolen)
F HREHORCAK Patrik (Rouyn-Noranda Huskies)
F FAFRAK Milos (HK Orange 20)
F RUZICKA Adam (Sarnia Sting)
F LISKA Adam (Slovan Bratislava)
F BALAZ Jozef (HC Poruba)
F POSPISIL Martin (Sioux City Musketeers)
F ROMAN Milos (Vancouver Giants)
F KOLLAR Andrej (HK Orange 20)
F KUKUCA Andrej (Seattle Thunderbirds)

Sverige:
GK AHMAN Adam (HV71 Jönköping)
GK ERSSON Samuel (Västerås)
D BOQVIST Adam (London Knights)
D BRÄNNSTRÖM Erik (Chicago Wolves)
D BROBERG Philip (AIK Solna)
D GINNING Adam (Linköping)
D LUNDKVIST Nils (Luleå HF)
D SANDIN Rasmus (Toronto Marlies)
D WESTERLUND Filip (Frölunda)
F BÄCK Oskar (BIK Karlskoga)
F BEMSTRÖM Emil (Djurgården)
F ELVENES Lucas (Rögle)
F FAGEMO Samuel (Frölunda)
F GUSTAFSSON David (HV71)
F HÅLLANDER Filip (Timrå IK)
F HOLMBERG Pontus (Växjö Lakers)
F HUGG Rickard (Kitchener Rangers)
F LUNDESTRÖM Isac (Anaheim Ducks)
F OLOFSSON Jacob (Timrå IK)
F SÖDERGRAN Johan (Linköping HC)
F SVENINGSSON Filip (IK Oskarshamn)
F ZETTERLUND Fabian (Färjestad)

USA:
GK KEYSER Kyle (Oshawa Generals)
GK KNIGHT Spencer (U.S. National U18)
GK PRIMEAU Cayden (Northeastern University)
D ST. IVANY Jack (Yale University)
D SAMBERG Dylan (University of Minnesota Duluth)
D HUGHES Quinn (University of Michigan)
D MILLER K’Andre (University of Wisconsin)
D SAMUELSSON Mattias (Western Michigan University)
D KEMP Phil (Yale University)
D ANDERSON Mikey (University of Minnesota Duluth)
F CHMELEVSKI Alexander (Ottawa 67s)
F HUGHES Jack (U.S. National U18)
F MADDEN Tyler (Northeastern University)
F POEHLING Ryan (St. Cloud State)
F COCKERILL Logan (Boston University)
F NORRIS Josh (University of Michigan)
F ROBERTSON Jason (Niagara IceDogs)
F O’BRIEN Jay (Providence College)
F BARRATT Evan (Penn State University)
F WAHLSTROM Oliver (Boston College)
F DRURY Jack (Harvard University)
F CATES Noah (University of Minnesota Duluth)
F FARABEE Joel (Boston University)

Disse spillerne bør du følge ekstra med på i junior-VM

Her kan du se verdens beste juniorer

Redaktør for #19 | Tidligere sportsredaktør og USA-korrespondent i Nettavisen | Forfatter av «Thor Hansen: Usensurert»

avatar

Author: Roy Kvatningen

Redaktør for #19 | Tidligere sportsredaktør og USA-korrespondent i Nettavisen | Forfatter av «Thor Hansen: Usensurert»

Legg igjen en kommentar