Slik ser VM-troppene ut

Rikard Grönborg ledet Sverige til VM-gull to år på rad. Foto: David W. Cerny / Reuters / NTB scanpix

Canada er ikke alene om å bli rammet av mange forfall.

Finland er spesielt hardt rammet, både av skader, spillere som er uten kontrakt og ikke vil risikere skader, samt ordinære forfall. Sverige har fått ja fra John Klingberg og Alexander Wennberg de siste dagene før VM startet.

Deltagerlagene måtte torsdag kveld (9. mai) melde på minst 15 utespillere og to keepere, eventuelt maksimalt 22 utesppillere og tre keepere.

Hvis man har plass til å melde på flere spillere, kan man gjøre dette inntil to timer før kampstart frem til troppen er full. Under kampene kan lag stille med inntil 20 utespillere og to keepere.

Det er altså spillere listet opp under her som ikke offisielt er meldt på til VM, som kan sendes hjem dersom man ønsker å hente inn spillere som eksempelvis er slått ut av Stanley Cup-sluttspillet.

Gruppe A

CANADA:
Trener: Alain Vigneault
Denne troppen ble annonsert 29. april

Keepere
Matt Murray, Pittsburgh Penguins
Carter Hart, Philadelphia Flyers
Mackenzie Blackwood, New Jersey Devils

Backer
Darnell Nurse, Edmonton Oilers
Shea Theodore, Vegas Golden Knights
Damon Severson, New Jersey Devils
Dante Fabbro, Nashville Predators
Troy Stecher, Vancouver Canucks
Brandon Montour, Buffalo Sabres
Thomas Chabot, Ottawa Senators

Forwards
John Tavares, Toronto Maple Leafs (skadeforfall)
Sean Couturier, Philadelphia Flyers
Kyle Turris, Nashville Predators
Adam Henrique, Anaheim Ducks
Jared McCann, Pittsburgh Penguins
Dylan Strome, Chicago Blackhawks
Mark Stone, Vegas Golden Knights
Jonathan Marchessault, Vegas Golden Knights
Anthony Mantha, Detroit Red Wings
Sam Reinhart, Buffalo Sabres
Tyler Bertuzzi, Detroit Red Wings
Mathieu Joseph, Tampa Bay Lightning
Anthony Cirelli, Tampa Bay Lightning

DANMARK:
Trener: Heinz Ehlers
Denne troppen ble annonsert 29. april

Keepere
Sebastian Dahm, Iserlohn Roosters
Patrick Galbraith, SønderjyskE
Simon Nielsen,Herning Blue Fox

Backer
Phillip Brugisser, Krefeld Pinguine
Matias Lassen, Malmö Redhawks
Oliver Larsen, Pantern
Stefan Lassen, Almtuna IS
Nicholas Jensen, Fischtown Penguins
Oliver Lauridsen, Jokerit
Markus Lauridsen, HV71
Jesper Jensen, Jokerit

Forwards
Morten Madsen, Timrå IK
Nicolai Meyer, Södertälje SK
Nick Olesen, Pantern
Nicklas Jensen, Jokerit
Mikkel Bødker, Ottawa Senators
Peter Regin, Jokerit
Joachim Blichfeld, Portland Winterhawks
Mathias Bau, Hershey Bears
Frederik Storm, Malmö Redhawks
Mathias From, AIK
Morten Poulsen, Herning Blue Fox
Jonas Røndbjerg, Växjö Lakers
Jesper Jensen, Skellefteå AIK
Julian Jakobsen, Aalborg Pirates

FINLAND:
Trener: Jukka Jalonen
Denne troppen ble annonsert 5. mai

Keepere
Kevin Lankinen, Rockford IceHogs
Veini Vehviläinen, Kärpät
Jussi Olkinuora, Pelicans

Backer
Mikko Lehtonen, HV71
Oliwer Kaski, Pelicans
Henri Jokiharju, Chicago Blackhawks
Petteri Lindbohm, Lausanne
Miika Koivisto, Dynamo Moskva
Atte Ohtamaa, Kärpät
Jani Hakanpää, Kärpät
Niko Mikkola, San Antonio Rampage

Forwards
Marko Anttila, Jokerit
Arttu Ilomäki, Lukko
Veli-Matti Savinainen, Kunlun
Niko Ojamäki, Tappara
Kaapo Kakko, TPS
Toni Rajala, ECH Biel
Eetu Luostarinen, KalPa
Joel Kiviranta, Sport
Sakari Manninen, Jokerit
Kristian Kuusela, Tappara
Jere Salinen, Örebro
Harri Pesonen, SCL Tigers
Juho Lammikko, Florida Panthers

FRANKRIKE:
Trener: Philippe Bozon
Denne troppen ble annonsert 29. april

Keepere
Henri-Corentin Buysse, Gothiques d’Amiens
Sebastian Ylönen, Anglet Hormadi Élite
Florian Hardy, Ducs d’Angers

Backer
Jonathan Janil, Boxers de Bordeaux
Antonin Manavian, Brûleurs de Loups
Hugo Gallet, Boxers de Bordeaux
Pierre Crinon, Rapaces de Gap
Olivier Dame-Malka, Nice hockey Côte d’Azur
Florian Chakiachvili, Dragons de Rouen
Thomas Thiry, EV Zug
Kévin Hecquefeuille, Scorpions de Mulhouse

Forwards
Damien Fleury, Brûleurs de Loups
Valentin Claireaux, Vaasan Sport
Peter Valier, Boxers de Bordeaux
Eliot Berthon, Genève-Servette
Guillaume Leclerc, Brûleurs de Loups
Nicolas Ritz, Dragons de Rouen
Cédric Di Dio Balsamo, Les Lions
Anthony Guttig, Dragons de Rouen
Jordann Perret, Dynamo Pardubice
Sacha Treille, Brûleurs de Loups
Teddy Da Costa, Brûleurs de Loups
Anthony Rech, Schwenninger Wild Wings
Charles Bertrand, Fribourg-Gottéron
Tim Bozon, Genève-Servette

TYSKLAND:
Trener: Toni Söderholm
Denne 27-mannstroppen ble annonsert 30. april

Niklas Treutle, Thomas Sabo Ice Tigers
Dustin Strahlmeier, Schwenninger Wild Wings
Mathias Niederberger, Düsseldorfer EG

Backer
Denis Reul, Adler Mannheim
Korbinian Holzer, Anaheim Ducks
Marco Nowak, Düsseldorfer EG
Benedikt Schopper, Straubing Tigers
Yannic Seidenberg, Red Bull München
Jonas Müller, Eisbären Berlin
Moritz Seider, Adler Mannheim
Moritz Müller, Kölner Haie

Forwards
Stefan Loibl, Straubing Tigers
Matthias Plachta, Adler Mannheim
Frank Mauer, Red Bull München
Leon Draisaitl, Edmonton Oilers
Yasin Ehliz, Red Bull München
Gerrit Fauser, Grizzlys Wolfsburg
Patrick Hager, Red Bull München
Lean Bergmann, Iserlohn Roosters
Markus Eisenschmid, Adler Mannheim
Marc Michaelis, Minnesota State Univ.
Dominik Kahun, Chicago Blackhawks
Leonhard Pföderl, Thomas Sabo Ice Tigers
Marcel Noebels, Eisbären Berlin
Frederik Tiffels, Kölner Haie

STORBRITANNIA:
Trener: Peter Russell
Denne troppen ble annonsert 22. april

Keepere
Ben Bowns, Cardiff Devils
Thomas Murdy, Cardiff Devils
Jackson Whistle, Sheffield Steelers

Backer
Tim Billingsley, Nottingham Panthers
Travis Ehrhardt, Manchester Storm
Stephen Lee, Nottingham Panthers
Evan Mosey, Cardiff Devils
Ben O’Connor, Sheffield Steelers
David Phillips, Sheffield Steelers
Mark Richardson, Cardiff Devils
Paul Swindlehurst, Belfast Giants

Forwards
Ollie Betteridge, Nottingham Panthers
Ben Davies, Guildford Flames
Robert Dowd, Sheffield Steelers
Robert Farmer, Nottingham Panthers
Luke Ferrara, Coventry Blaze
Mike Hammond, Manchester Storm
Liam Kirk, Peterborough Petes
Robert Lachowicz, Nottingham Panthers
Ben Lake, Coventry Blaze
Joseph Lewis, ESV Kaufbeuren
Matthew Myers, Cardiff Devils
Brett Perlini, Nottingham Panthers
Jonathan Phillips, Sheffield Steelers
Colin Shields, Belfast Giants

SLOVAKIA:
Trener: Craig Ramsay
Denne 27-mannstoppen ble annonsert 3. mai

Keepere
Marek Čiliak, Kometa Brno
Denis Godla, KalPa
Patrik Rybár, Grand Rapids Griffins

Backer
Mário Grman, Slovan Bratislava
Patrik Koch, HC Košice
Marek Ďaloga, Mora
Michal Čajkovský, Dynamo Moscow
Martin Fehérváry, HV71
Christián Jaroš, Ottawa Senators
Andrej Sekera, Edmonton Oilers
Erik Černák, Tampa Bay Lightning
Martin Marinčin, Toronto Maple Leafs

Forwards
Dávid Bondra, HK Poprad
Dávid Buc, Slovan Bratislava
Samuel Buček, Nitra
Róbert Lantoši, Nitra
Adam Liška, Slovan Bratislava
Mário Lunter, Banská Bystrica
Ladislav Nagy, Košice
Matúš Sukeľ, Slovan Bratislava
Marian Studenič, Binghamton Devils
Tomáš Tatar, Montreal Canadiens
Tomáš Zigo, Banská Bystrica
Marko Daňo, Manitoba Moose
Libor Hudáček, Bílí Tygři Liberec
Tomáš Marcinko, Oceláři Třinec

USA:
Trener. Jeff Blashill
Denne troppen ble annonsert 1. mai

Keepere
Thatcher Demko
Cayden Primeau
Cory Schneider

Backer
Adam Fox, New York Rangers
Noah Hanifin, Calgary Flames
Quinn Hughes, Vancouver Canucks
Alec Martinez, Los Angeles Kings
Brady Skjei, New York Rangers
Ryan Suter, Minnesota Wild
Chris Wolanin, Ottawa Senators

Forwards
Alex DeBrincat, Chicago Blackhawks
Jack Eichel, Buffalo Sabres
Johnny Gaudreau, Calgary Flames
Luke Glendening, Detroit Red Wings
Patrick Kane, Chicago Blackhawks
Jack Hughes, USNTDP
Clayton Keller, Arizona Coyotes
Chris Kreider, New York Rangers
Dylan Larkin, Detroit Red Wings
Derek Ryan, Calgary Flames
James van Riemsdyk, Philadelphia Flyers
Frank Vatrano, Florida Panthers
Colin White, Ottawa Senators

Gruppe B

ITALIA:
Trener: Clayton Beddoes
Denne troppen ble annonsert 1. mai

Keepere
Andreas Bernard, Adler Mannheim
Gianluca Vallini, Bozen 84
Marco De Filippo, Cortina

Backer
Armin Helfer, Pustertal Wölfe
Armin Hofer, Pustertal Wölfe
Roland Hofer, Sterzing Broncos
Stefano Marchetti, Bozen–Bolzano
Sean McMonagle, Frisk Asker
Jan Pavlu, Heilbronner Falken
Ivan Tauferer, Ritten Sport
Alex Trivellato, Krefeld Pinguine
Luca Zanatta, Olten

Forwards
Raphael Andergassen, Pustertal Wölfe
Anthony Bardaro, Asiago Hockey 1935
Ivan Deluca, Bozen–Bolzano
Markus Gander, Pustertal Wölfe
Thomas Hochkofler, Red Bull Salzburg
Marco Insam, Bozen–Bolzano
Diego Kostner, Ambrì-Piotta
Simon Kostner, Ritten Sport
Alex Lambacher, Heilbronner Falken
Angelo Miceli, Bozen–Bolzano
Giovanni Morini, Lugano
Joachim Ramoser, Ingolstadt
Marco Rosa, Asiago Hockey

LATVIA:
Trener: Bob Hartley
Denne troppen ble annonsert 30. april.

Keepere
Jānis Auziņš, Prizma Riga
Gustavs Dāvis Grigals, Univ. of Alaska Fairbanks
Kristers Gudļevskis, Dinamo Riga

Backer
Uvis Jānis Balinskis, Dinamo Riga
Oskars Cibuļskis, Lev Praha
Ralfs Freibergs, PSG Berani Zlín
Guntis Galviņš, Oceláři Třinec
Jānis Jaks, American International College
Artūrs Kulda, Severstal Cherepovets
Edgars Siksna, Saryarka Karagandy
Kristaps Sotnieks, Dinamo Riga
Kristaps Zīle, Dinamo Riga

Forwards
Rodrigo Ābols, Örebro
Toms Andersons, Langenthal
Rūdolfs Balcers, Ottawa Senators
Oskars Batņa, Dinamo Riga
Teodors Bļugers, Pittsburgh Penguins
Roberts Bukarts, Sparta Praha
Rihards Bukarts, Schwenninger Wild Wings
Lauris Dārziņš, Dinamo Riga
Mārtiņš Dzierkals, Dinamo Riga
Emīls Ģēģeris, Dinamo Riga
Miks Indrašis, Dynamo Moscow
Ronalds Ķēniņš, Lausanne HC
Rihards Marenis, Mogo
Gints Meija, Dinamo Riga

 

NORGE:
Trener: Petter Thoresen

Keepere
Jonas Arntzen, Leksand
Henrik Haukeland, TPS
Henrik Holm, Stavanger

Backer
Alexander Bonsaksen, Koo Koo
Christian Bull, Storhamar
Stefan Espeland, Vålerenga
Jonas Holøs, Fribourg
Johannes Johannesen, Stavanger
Christian Kåsastul, Frisk Asker
Erlend Lesund, Mora
Mattias Nørstebø, Frölunda

Forwards
Kristian Forsberg, Stavanger
Michael Haga, Mora
Tommy Kristiansen, Sparta Sarpsborg
Tobias Lindström, Vålerenga
Andreas Martinsen, Chicago Blackhawks
Sondre Olden, Vienna Capitals
Mathis Olimb, Skellefteå
Mats Rosseli Olsen, Frölunda
Thomas Valkvæ Olsen, Leksand
Alexander Reichenberg, Färjestad
Niklas Roest, Sparta Sarpsborg
Martin Røymark, Vålerenga
Patrick Thoresen, Storhamar
Mathias Trettenes, Krefeld Penguines

 

RUSSLAND:
Trener: Ilja Vorobijev

Denne preliminære troppen ble annonsert 29. april.

Keepere
Alexandar Georgijev, New York Rangers
Andrej Vasilevskij, Tampa Bay Lightning
Ilja Sorokin, CSKA Moscow

Backer
Artijom Zub, SKA Saint Petersburg
Dinar Khafizullin, SKA Saint Petersburg
Alexander Jelesin, Lokomotiv Jaroslavl
Dmitri Orlov, Washington Capitals
Nikita Zaitsev, Toronto Maple Leafs
Artijom Blazijevskij, CSKA Moskva
Ilja Ljubusjkin, Arizona Coyotes
Bogdan Kiselevitsj, Winnipeg Jets
Nikita Nesterov, CSKA Moskva
Mikhail Sergatsjev, Tampa Bay Lightning

Forwards
Ivan Telegin, CSKA Moskva
Alexander Ovetsjkin, Washington Capitals
Evgeni Malkin, Pittsburgh Penguins
Sergei Andronov, CSKA Moskva
Artyom Anisimov, Chicago Blackhawks
Sergei Plotnikov, SKA St Petersburg
Mikhail Grigorenko, CSKA Moskva
Evgenii Dadonov, Florida Panthers
Ilya Kovaltsjuk, Los Angeles Kings
Kirill Kaprizov, CSKA Moskva
Nikita Kutsjerov, Tampa Bay Lightning
Evgeny Kuznetsov, Washington Capitals
Alexander Barabanov, SKA St Petersburg
Nikita Gusev, Vegas Golden Knights

 

SVEITS:
Trener: Patrick Fischer
Denne troppen ble annonsert 4. mai

Keepere
Reto Berra, Fribourg-Gottéron
Robert Mayer, Genève-Servette HC
Leonardo Genoni, EV Zug

Backer
Yannick Weber, Nashville Predators
Lukas Frick, Lausanne
Michael Fora, Ambri-Piotta
Romain Loeffel, Lugano
Janis Jérôme Moser, Biel
Raphael Diaz, EV Zug
Joël Genazzi, Lausanne
Roman Josi, Nashville Predators

Forwards
Vincent Praplan, Springfield Thunderbirds
Andres Ambühl, Davos
Nico Hischier, New Jersey Devils
Grégory Hofmann, EV Zug
Kevin Fiala, Minnesota Wild
Philipp Kurashev, Quebec Remparts
Noah Rod, Genève-Servette HC
Alessio Bertaggia, Lugano
Tristan Scherwey, Bern
Christoph Bertschy, Lausanne
Damien Riat, Biel
Simon Moser, Bern
Gaëtan Haas, Bern
Lino Martschini, Zug

 

SVERIGE:
Trener: Rikard Grönborg

Keepere
Jhonas Enroth, Örebro Hockey
Jacob Markström, Vancouver Canucks
Henrik Lundqvist, New York Rangers

Backer
Adam Larsson, Edmonton Oilers
Robert Hägg, Philadelphia Flyers
Mattias Ekholm, Nashville Predators
Marcus Pettersson, Pittsburgh Penguins
Lukas Bengtsson, Linköpings HC
Oliver Ekman Larsson, C, Arizona Coyotes
Philip Holm, Torpedo Nizhny Novgorod
Erik Gustafsson, Chicago Blackhawks
John Klingberg, Dallas Stars

Forwards
Adrian Kempe, Los Angeles Kings
Joakim Nygård, Färjestad BK
Marcus Krüger, Chicago Blackhawks
Loui Eriksson, Vancouver Canucks
Elias Lindholm, Calgary Flames
Mario Kempe, Arizona Coyotes
Oskar Lindblom, Philadelphia Flyers
Elias Pettersson, Vancouver Canucks
Anton Lander, Lokomotiv Yaroslavl
Jesper Bratt, New Jersey Devils
Dennis Rasmussen, Metallurg Magnitogorsk
Patric Hörnqvist, A, Pittsburgh Penguins
William Nylander, Toronto Maple Leafs
Alexander Wennberg, Columbus Blue Jackets

 

TSJEKKIA:
Trener: Miloš Říha
Denne troppen ble annonsert 5. mai.

Keepere
Šimon Hrubec, Oceláři Třinec
Jakub Kovář, Avtomobilist Yekaterinburg
Patrik Bartošák, Vítkovice Ridera

Backer
Radko Gudas, Philadelphia Flyers
David Musil, Oceláři Třinec
David Sklenička, Laval Rocket
Michal Moravčík, Plzeň
Filip Hronek, Detroit Red Wings
Petr Zámorský, Mountfield HK
Jan Kolář, Amur Khabarovsk
Jan Rutta, Tampa Bay Lightning

Forwards
David Tomášek, JYP Jyväskylä
Dominik Simon, Pittsburgh Penguins
Jakub Vrána, Washington Capitals
Dominik Kubalík, Ambrì-Piotta
Hynek Zohorna, Lahti Pelicans
Dmitrij Jaškin, Washington Capitals
Michal Řepík, Slovan Bratislava
Jan Kovář, Škoda Plzeň
Michael Frolík, Calgary Flames
Filip Chytil, New York Rangers
Robin Hanzl, Spartak Moscow
Tomáš Zohorna, Amur Khabarovsk
Ondřej Palát, Tampa Bay Lightning
Jakub Voráček, Philadelphia Flyers

 

ØSTERRIKE:
Trener: Roger Bader
Denne troppen ble annonsert 29. april

Keepere
Bernhard Starkbaum, Austria Vienna Capitals
David Kickert, Black Wings Linz
Lukas Herzog, Red Bull Salzburg

Backer
Raphael Wolf, Austria Dornbirner
Patrick Peter, Austria Vienna Capitals
Steven Strong, EC KAC
Martin Schumnig, EC KAC
Markus Schlacher, EC VSV
Philipp Lindner, TWK Innsbruck
Alexander Pallestrang, Red Bull Salzburg
Dominique Heinrich, Red Bull Salzburg
Clemens Unterweger, EC KAC

Forwards
Peter Schneider, Austria Vienna Capitals
Thomas Raffl, Red Bull Salzburg
Alexander Rauchenwald, Red Bull Salzburg
Michael Raffl, Philadelphia Flyers
Patrick Obrist, Kloten
Dominic Zwerger, Ambrì-Piotta
Manuel Ganahl, Lukko
Lukas Haudum, Pantern
Fabio Hofer, Ambrì-Piotta
Benjamin Baumgartner, Davos
Thomas Hundertpfund, EC KAC
Konstantin Komarek, Malmö Redhawks
Raphael Herburger, Red Bull Salzburg
Alexander Cijan, Red Bull Salzburg

 

 

Redaktør for #19 | Tidligere sportsredaktør og USA-korrespondent i Nettavisen | Forfatter av «Thor Hansen: Usensurert»

avatar

Author: Roy Kvatningen

Redaktør for #19 | Tidligere sportsredaktør og USA-korrespondent i Nettavisen | Forfatter av «Thor Hansen: Usensurert»

3 Replies to “Slik ser VM-troppene ut”

  1. Noen kommentar til troppene som er tatt ut? Tyskland, Sveits og Latvia ser relativt bra ut og kan overraske.

Leave a Reply